Με το δεξί ο Ατρόμητος, «σκόνταψε» ο ΠΑΟΚ

24/08/14 ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

«Καλή αρχή» έκανε ο Ατρόμητος στη Σούπερ Λίγκα για τον Ατρόμητο, καθώς επικράτησε 1-0 του Πλατανιά στο Περιστέρι, με γκολ του Παπάζογλου στο 20ο λεπτό. Αποβλήθηκε στο 90΄ ο Ζουμπουλάκης του Πλατανιά που υπέπεσε σε πέναλτι, το οποίο έχασε (δοκάρι) ο Τάτος.

Paok-Kalloni [1]Αντίθετα, ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα του στην πρώτη του εμφάνιση στο νέο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας κόντρα στην Καλλονή, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στην -άδεια λόγω τιμωρίας- Τούμπα. Η ΑΕΛΚ προηγήθηκε με τον Καμαρά στο 64΄, ενώ ο «Δικέφαλος του Βορρά» ισοφάρισε στο 74΄ με τον Περέιρα, ο οποίος αποβλήθηκε στο 87΄. Με δέκα παίκτες τελείωσαν τον αγώνα και οι νησιώτες, λόγω αποβολής του Μπαρέρα στις καθυστερήσεις.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, από γκολ του Μπαράλες στο 42′, ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν καλύτερος και νίκησε δίκαια στο γήπεδό του 3-1 τον Αστέρα Τρίπολης, στην πρεμιέρα της Σούπερ Λίγκας. Τα γκολ σημείωσαν οι Τσάβες (59΄), Ίλιτς (67΄) και Τζημόπουλος (70΄).

Σε ένα χορταστικό ματς από φάσεις και γκολ, η Βέροια νίκησε στην έδρα της 3-2 την Ξάνθη, για την πρεμιέρα του Σούπερ Λίγκας. Οι Βεργώνης (41΄), Μπεν (49΄), Ντουμίτρου (83΄) τα γκολ της γηπεδούχου ομάδας, οι Ομπόντο (77΄) και Λουσέρο με πέναλτι (80΄) σκόραραν για τους φιλοξενούμενους.