Aris-Platanias

27/10/13 ONLINE ΕΚΔΟΣΗ

Στην έδρα του Άρη, η πρώτη φετινή νίκη του Πλατανιά

Με δύο γκολ προς το τέλος του κάθε ημιχρόνου, ο Πλατανιάς νίκησε μέσα στη Θεσσαλονίκη τον Άρη με σκορ 2-1 και πήρε μία σπουδαία βαθμολογική ανάσα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος της Superleague.
      Pin It

Η πρώτη φενική νίκη του Πλατανιά στο πρωτάθλημα κάθε άλλο παρά εύκολη ήταν. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι οι οποίοι – κόντρα στη ροή του αγώνα – κατάφεραν να προηγηθούν δύο φορές στο σκορ και να πανηγυρίσουν στο τέλος την κατάκτηση των τριών βαθμών.

Τα τέρματα για τους νικητές σημείωσαν οι Τόρες (στο 43ο λεπτό) και Γουνδουλάκης (82΄), ενώ για την Άρη σκόραρε ο Ουντότζι (71′)

Οι συνθέσεις:

Άρης: Διούδης, Ψυχογιός, Έλσνερ, Ηρακλής, Μαργαρίτης, Τριανταφυλλάκος, Νταμαρλής (85′ Σουνάς), Παπαδόπουλος (65′ Μανιάς), Τάτος, Ιμπε (57′ Σταυρόπουλος), Ουντότζι.

Πλατανιάς: Γιωργαλλίδης, Ζουμπουλάκης, Φαΐσκα, Φερνάντες, Δημήτρης (71′ Ραφαέλ), Σιώπης, Αγκιλέρα (85′ Ιντζίδης), Τετέ, Μπέλιτς (67′ Γουνδουλάκης), Τόρες, Μοράλ.

Δείτε ΕΔΩ τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της αγωνιστικής.