Aris-Levadeiakos

26/01/14 ONLINE ΕΚΔΟΣΗ

Δικό του παιχνίδι έχασε ο Άρης στη Λιβαδειά

Το προβάδισμα στο σκορ με 3-1 είχε ο Άρης μέχρι το 84ο λεπτό, όμως ο Λεβαδειακός βρήκε τις λύσεις και ξεκλείδωσε τρεις φορές την άμυνα των «κιτρίνων» ως το τέλος του αγώνα, παίρνοντας μία εντυπωσιακή νίκη .
      Pin It

Έχασε το παιχνίδι μέσα από τα «χέρια» του. Σε ένα συναρπαστικό ματς, ο Λεβαδειακός με τέρμα του Βαρέλα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, επικράτησε με 4-3 του Άρη, σε αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας.

Ο Άρης αν και προηγήθηκε 0-2 και 1-3, δεν κατάφερε να διατηρήσει το αποτέλεσμα και να πάρει την τρίτη φετινή του νίκη. Τα υπόλοιπα τέρματα των νικητών σημείωσαν οι Κώτσιος (64΄, 86΄) και Ιντζίδης (84΄), ενώ για τον Άρη σκόραραν οι Μπακασέτας (30΄, 48΄) και Μανιάς (82΄). Οι «κίτρινοι» τελείωσαν το ματς με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μπουγαϊδη με δεύτερη κίτρινη στο 77΄.

Σε κάθε περίπτωση, ο Άρης παραμένει ουραγός στον βαθμολογικό πίνακα, με αποτέλεσμα να είναι πολύ ορατό το ενδεχόμενο υποβιβασμού στην κατώτερη κατηγορία.

Δείτε ΕΔΩ τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία του πρωταθλήματος.