Ofi

19/10/14 ONLINE ΕΚΔΟΣΗ

Τον… δάγκωσε στις καθυστερήσεις

Ο ΟΦΗ επικράτησε εκτός έδρας του Παναθηναϊκού, με το νικητήριο γκολ να σημειώνεται στα τελευταία λεπτά. Η σημερινή, ήταν μόλις η δεύτερη νίκη της κρητικής ομάδας στην έδρα του Παναθηναϊκού, με την προηγούμενη να έχει γίνει το 1987 .
      Pin It

Panathinaikos-Ofi-PranicΟ ΟΦΗ «πέρασε» από το «Απόστολος Νικολαΐδης», επικρατώντας του Παναθηναϊκού με 2-1, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα.

Panathinaikos-Ofi

Η ομάδα της Κρήτης έκανε καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε στο 21ο λεπτό με εκπληκτικό σουτ του Μερεμπιασβίλι.

Panathinaikos-Atzagoun

Ο Παναθηναϊκός ανέβασε τον ρυθμό του στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 77′ με το αυτογκόλ του Τριποτσέρη. Ωστόσο, ο ΟΦΗ πήρε τη νίκη, στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, με γκολ του Μακρή.

Αξίζει να σημειωθεί πως η σημερινή, ήταν μόλις η δεύτερη νίκη της κρητικής ομάδας στην έδρα του Παναθηναϊκού, με την προηγούμενη να έχει γίνει το 1987 .