Paok

29/10/14 ONLINE ΕΚΔΟΣΗ

Σκόνταψαν οι «μεγάλοι» στο Κύπελλο

Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ και Ατρόμητος έφεραν ισοπαλίες με το ίδιο σκορ (1-1) αγωνιζόμενοι στο γήπεδό τους με θεωρητικά πιο αδύναμους αντιπάλους.
      Pin It

Ημέρα ισοπαλιών η σημερινή (Τετάρτη) στο Κύπελλο Ελλάδας, με τα φαβορί να υποχρεώνονται σε ισοπαλίες έναντι θεωρητικά υποδεέστερων αντιπάλων.

Olympiakos-Panionios

Στο γήπεδο «Γ. Καραϊσκάκης», ο Ολυμπιακός αγωνιζόμενος με «αναπληρωματικούς» προηγήθηκε κόντρα στον Πανιώνιο με γκολ του Φορτούνη στο 13ο λεπτό. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν με τον Μητρόπουλο σε 1-1, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Οι συνθέσεις:

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Μέγκιερι, Σαλίνο, Αυλωνίτης (46′ Σιόβας), Βούρος, Γιαννούλης, Μπουχαλάκης (79′ Βέργος), Φορτούνης, Ντουρμάζ, Ντοσεβί, Γκαζαριάν (59′ Κασάμι), Διαμαντάκος.

Πανιώνιος (Τερεζόπουλος): Γιαννακόπουλος, Μητρόπουλος, Τασουλής, Φούντας (87′ Παντίδος), Γκίνης, Χατζηισαΐας, Γιάννου (57′ Ντουρμισάι), Πάνος, Μπουμάλ, Κολοβός (67′ Μασούρας), Γκέζος.

Paok-Pas-Giannina-Klaus-Anastasiadis

Ίδιο σκορ (1-1) και για τον ΠΑΟΚ κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, στην Τούμπα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ίλιτς στο 23ο λεπτό, με τον ΠΑΟΚ να ισοφαρίζει στο 57′ με τον Τζιόλη.

Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός πως μετά τη σημερινή ισοπαλία, ο «Δικέφαλος» απειλείται με πρόωρο αποκλεισμό από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

ΠΑΟΚ (Αναστασιάδης): Γλύκος, Κίτσιου, Ρατς, Κατσικάς (75′ Παπαδόπουλος), Βίτορ, Τζιόλης, Κάτσε, Γκολάσα, Σαλπιγγίδης, Μάρτενς (46′ Τζανδάρης), Αθανασιάδης

ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Γιαννιώτης, Ντάσιος, Μιχαήλ, Ναδάλες, Σκόνδρας, Αυγενικού, Γαρουφαλιάς (77′ Χαρίσης), Γιάκος (83΄Μπέριος), Ηλιάδης, Σαπαλίδης, Ιλιτς (52′ Μανιάς)