Θέατρα – Κινηματογράφοι

ΘΕΑΤΡΑ

ΑΘΗΝΑΣ

104 (Ευµολπιδών 41, Γκάζι, 210-3455020) Το φιλί της γυναίκας αράχνης / Παρ.- Κυρ. 21.15 Gazi Comedy Club / Πέµ. 21.00, Βροχή / Τετ., Πέµ. 21.00.

ΑΓΓΕΛΩΝ ΒΗΜΑ (Σατωβριάνδου 36, Οµόνοια, 2105242211) Αγριες νότες / Δευτ., Τρ. 20.00 Είναι κι η θάλασσα – ποιος θα την εξαντλήσει; / 30/10 στις 17.30, Ασκηση για φόνο / Πέµ. 21.15, Παρ. 20.30, Εγκληµα στο Café Noir / Παρ., Σάββ. 22.00, Τα βροµοθήλυκα / Δευτ., Τρ. 21.30.

ΑΘΗΝΑ (Δεριγνύ 10 & Πατησίων, Πεδίον Αρεως, 210-8237330) Δε θα µε τρελάνεις εσύ εµένα / Πέµ.-Κυρ. 21.30, Σάββ. 19.00 Δεν ακούω, δεν βλέπω, δεν µιλάω / Δευτ. 21.15, Κυρ. 19.30.

ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΣΚΗΝΗ ΚΑΛΒΟΥ – ΚΑΛΑΜΠΟΚΗ (Αθανασίου Διάκου & Τζιραίων 13, Μακρυγιάννη, 2109222300) Ισµήνη και Καλυψώ / Δευτ., Τρ. 21.00.

ΑΘΗΝΩΝ (Βουκουρεστίου 10, Κέντρο, 210-3312343) Ο πουπουλένιος / Τετ.-Κυρ. 21.00, Σάββ. (λαϊκή) 18.00.

ΑΚΑΔΗΜΟΣ (Ιπποκράτους 17 & Ακαδηµίας, 2103625119) Τύµπανο, τροµπέτα και κόκκινα κουφέτα (παιδικό) / Κυρ. 11.15, 15.00, Πρότυπος οίκος ανοχής / Τετ., Πέµ. 20.00, Παρ. 21.30, Σάββ. – Κυρ. 18.30, 21.30.

ΑΚΡΟΠΟΛ (Ιπποκράτους 9-11, Κέντρο, 210-3643700) Annie / Τετ.-Παρ. 19.00, Σάββ. 17.00, 20.00, Κυρ. 18.30.

ΑΛΚΜΗΝΗ (Αλκµήνης 12, Πετράλωνα, 210-3428650) Πατριδογνωσία ή τίποτα πια δεν είναι για συγγνώµη / Τετ., Πέµ. 21.00.

ALTERA PARS (Μ. Αλεξάνδρου 123, Κεραµεικός, 210-3410011) Μνήµες άφυλου / Κυρ. 19.00 Ο πεπονοκέφαλος και το διαµάντι του (παιδικό) / Κυρ. 11.30 Birdy / Παρ.-Κυρ. 21.15.

ΑΜΙΡΑΛ (Αµερικής 10, Κολωνάκι, 2103639385) Ισιδώρα Ντάνκαν-Η ζωή µου / Παρ., Σάββ. 21.15, Κυρ. 19.00.

ΑΝΤΙΘΕΑΤΡΟ «ΜΑΡΙΑΣ ΞΕΝΟΥΔΑΚΗ» (Αυλητών 10, Ψυρρή, 698-6787160) Homo Normalis / Παρ., Σάββ. 20.45.

ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗΣ ΘΕΑΤΡΟ (Ακαδήµου 13, Μεταξουργείο, 2105231131) Τα λουλούδια στην κυρία / Κυρ., Δευτ. 21.30, Το ρωµαϊκό λουτρό / Παρ., Σάββ. 20.00 Γράµµατα στα κοριτσάκια / Σάββ. 22.00, Κυρ. 19.00, Ωδή στο εύθραυστο / Πέµ., Παρ. 22.00.

ΑΡΓΩ (Ελευσινίων 15, Μεταξουργείο, 2105201684-5) Οι αγνοούµενοι – Μια ενδιαφέρουσα ζωή / Πέµ.-Σάββ. 21.00, Κυρ. 19.15 Ξενοδοχείον ο Παράδεισος / Δευτ., Τρ. 21.00, Οι γυναίκες της Καλάµα / Τετ., Πέµ. 21.30, Bull / Παρ.-Κυρ. 21.15 (µέχρι 9/11). Σάββ. 19.15, Κυρ. 21.15 (15/11-11/1), Τα παραµύθια το ’σκασαν / Κυρ 11.00.

ΑΤΤΙΣ (Λεωνίδου 12, Μεταξουργείο, 2103225207) Βόιτσεκ / Παρ., Σάββ. 21.15 (εκτός 2, 7, 8/11), Κυρ. 19.15.

ΒΑΦΕΙΟ-«ΛΑΚΗΣ ΚΑΡΑΛΗΣ» (Αγ. Ορους 16 & Κωνσταντινουπόλεως 115, Βοτανικός, 2103425637) Βασιλιάς Ληρ / Σάββ. 20.30, Κυρ. 19.30 Ο αναρχικός τραπεζίτης / Δευτ., Τρ. 21.30.

ΒΕΤΟΝ 7 (Πύδνας 7, Βοτανικός, 210-7512625) Beauty and the Beast / Δευτ., Τρ. 21.00 Το ξενύχτι / 25, 31/10, 1, 7, 8, 14, 15, 21, 22/11, στις 21.00.

ΒΙΚΤΩΡΙΑ (3ης Σεπτεµβρίου 119 & Μαγνησίας 5, Κυψέλη, 2108233125) Γέρµα / Δευτ., Τρ. 21.00, H κούκλα που είχε δύο µαµάδες (παιδικό) / Κυρ. 11.30 Interview / Παρ.-Κυρ. 21.15, Fit / Τετ., Πέµ. 22.15.

BIOS (Πειραιώς 84, Γκάζι, 2103425335) Honeymoon / Πέµ.-Κυρ. 20.30 (έως 26/10), Κακή πίστη / Τετ. 21.00, Από πρώτο χέρι / Πέµ.-Κυρ. 20.30 Ικέτιδες / Δευτ., Τρ. 20.30.

ΒΡΕΤΑΝΙΑ (Πανεπιστηµίου 7, 2103221579) Η πόρνη από πάνω / Δευτ. 19.00, Τρ. 21.00, Ενας ήρωας µε παντόφλες / Τετ. 19.00, Πέµ.-Παρ. 21.00, Σάββ. 18.00, 21.00, Κυρ. 19.00.

CARTEL (Αγ. Αννης & Μικέλης 4, Βοτανικός, 6939898258) Το µπαµ / Πέµ.-Σάββ. 21.15, Κυρ. 20.00.

ΓΚΑΡΑΖ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ [Λεωφ. Γρηγορίου Λαµπράκη & Καρυταίνης (εντός του κέντρου), Κορυδαλλός, 2104914901] Γελώντας άγρια / Δευτ. 20.30

Δ3 (Διδότου 3, Κολωνάκι, 2103642990) Τρεις κι εγώ / Τετ., Πέµ. 21.30.

«ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΟΡΝ» (Αµερικής 10, Κολωνάκι, 2103612500) Ο δικηγόρος Ντάροου / Τετ., Κυρ. 20.00, Πέµ.-Σάββ. 21.00

ΔΙΑΧΡΟΝΟ (Πυθέου 52, Νέος Κόσµος, 210-7233229) Εγώ, γιατρέ µου / Παρ., Σάββ. 21.00 Ο Αστραπόλαγος και η κυρα-Αργώ (παιδικό) / Κυρ. 12.00.

ΔΙΕΛΕΥΣΙΣ, ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ (Λέσβου 15 & Πόρου, Κυψέλη, 2108613739) Κόλχαας / Κυρ. 20.30 Ο ήλιος και ο ποντικός / Σάββ. 17.00.

ΕΘΝΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ (Αγ. Κωνσταντίνου 22-24, 2105288170, 2105288173) Μεφίστο (Κεντρική Σκηνή) / Τετ.-Σάββ. 20.00, Κυρ. 19.30 Δεκαήµερο (Νέα Σκηνή «Νίκος Κούρκουλος») / Τετ., Σάββ. 18.00, Κυρ. 19.00, Τετ. – Σάββ. 21.00 Σρεκ, το µιούζικαλ (παιδικό) / Σάββ., Κυρ. 11.00, 15.00.

ΕΚΔΟΤΙΚΟΣ ΟΙΚΟΣ «ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ» (Τσαµαδού 8, Εξάρχεια, 6934335659) ΕΓΚΑΤΑλελειµµένοι – Σχεδίασµα Ι / Δευτ., Τρ. 21.30, Κυρ. 19.00.

EL CONVENTO DEL ARTE (Βιργινίας Μπενάκη 7, Μεταξουργείο, 2105200602) Circus explosiva / Σάββ. 22.00, Το άγιο έγκληµα / Κυρ. 20.00.

ELIART (Κων/πόλεως 127, Βοτανικός, 2103477677) Τριγωνοψαρούλη, µην εµπιστεύεσαι ποτέ αχινό (παιδικό) / Κυρ. 12.00 (εκτός 23/11), Οι φευγάτοι / Τετ., Πέµ. 21.00 Τα ραδίκια ανάποδα / Παρ. 21.15, Σάββ. 20.15, Κυρ. 18.15, Το µυστικό της κοντέσσας Βαλέραινας / Τρ. 21.00, Τετ. 17.30.

ΕΛΥΖΕ (Νυµφαίου 12, Ιλίσια, 2107771766) Οσκαρ / Δευτ. 20.00, Σάββ. 21.00, Κυρ. 19.00

ΕΜΠΟΡΙΚΟΝ (Σαρρή 11, Ψυρρή, 210-3211750) H εκδοχή του Μπράουνινγκ / Τετ., Κυρ. 20.00, Πέµ.-Σάβ. 21.00, Σάβ. 18.00.

ΕΜΠΡΟΣ, ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΥΤΟΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΟ ΘΕΑΤΡΟ (Ρήγα Παλαµήδου 2, Ψυρρή) Μαύρο φως 1 / 17-18, 24-25, 31/10, 1/11, 7- 8/11, 21.30.

ΕΝ ΑΘΗΝΑΙΣ (Ιάκχου 19, Γκάζι, 21034251700) Κράτα για το τέλος… είναι η αρχή / Σάββ., Κυρ. 21.30 Ο Καραγκιόζης αιµοδότης / Κυρ. 11.15, 15.00.

ΕΞ ΑΡΧΗΣ (Εµµ. Μπενάκη & Δερβενίων 46, Εξάρχεια, 2103822661) Οι καρέκλες / Σάββ. 21.00, Κυρ. 20.00, Η Κοκκινοσκουφίτσα (παιδικό) / Κυρ. 11.15, 15.15.

EΠΙ ΚΟΛΩΝΩ (Ναυπλίου 12 & Λένορµαν 94, Κολωνός, 2105138067) Αγαπητή Ελένα / Πέµ.-Σάββ. 21.15, Κυρ. 18.30 Το ατελείωτο βασίλειο (παιδικό) / Κυρ. 15.00, Οι ακαταµάχητοι λεβέντες – Η τελική αναµέτρηση, Μέρος Α’/ Τετ. 21.15, Πέµ. 19.15, Γράµµατα αγάπης στον Στάλιν / Σάββ. 18.30, Κυρ. 21.15 Μήδειας Μπούρκα/ Δευτ., Τρ. 21.15.

ΖΙΝΑ (Λεωφ. Αλεξάνδρας 74, Εξάρχεια, 2106424414) Τενόροι / Τετ. 19.15, 21.15, Πέµ.- Παρ. 21,15, Σάββ.-Κυρ. 18.15, 21.15

ΗΒΗ (Σαρρή 27, Ψυρρή, 210-3213112) Toc Toc / Τετ., Πέµ., Κυρ. 20.00, Παρ., Σάββ. 21.15.

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ (Νάξου 84 Πλατεία Κολιάτσου, 210-2236890) Αυγά Μαύρα / Τετ.19.00, Πέµ.- Σάββ. 21.00, Κυρ. 20.00.

ΘΕΑΤΡΟ ΤΕΧΝΗΣ «ΚΑΡΟΛΟΣ ΚΟΥΝ» (Φρυνίχου 14, Πλάκα, 2103222464) Εκλάµψεις / 24-27/10 στις 21.15.

ΘΕΑΤΡΟ ΤΕΧΝΗΣ «ΚΑΡΟΛΟΣ ΚΟΥΝ» – ΥΠΟΓΕΙΟ (Πεσµαζόγλου 5, κέντρο, 2103228706) Υπόγειο στο φως / 28-31/10, 1-3/11 στις 21.30.

ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Αντισθένους 7 & Θαρύπου, Νέος Κόσµος, 2109212900) O έφορος και οι κόρες / Τετ.-Σάββ. 21.15, Κυρ. 19.00 Ματωµένος γάµος / Δευτ., Τρ. 21.15, Αστερισµοί / Παρ.-Τρ., 21.15, Αβελάρδος και Ελοΐζα / Τετ.-Σάββ. 21.15, Κυρ. 19.00 Μετρώντας τα φορέµατά της / Δευτ., Τρ. 21.15, Σταµατία, το γένος Αργυροπούλου / Τετ.-Σάββ. 21.15, Κυρ. 19.00, Ο Μουνής / Σάββ. 19.00, Κυρ. 21.30, Εσωτερικό / Δευτ., Τρ. 21.15 Φάουστ… εγώ µέσα στον κόσµο που ζω / Κυρ. 16.00, Ξηµερώνει (παιδικό) / Σάββ. 17.00.

ΘΗΣΕΙΟΝ, ΕΝΑ ΘΕΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΕΧΝΕΣ (Τουρναβίτου 7, Ψυρρή, 2103255444) Το αµάρτηµα της µητρός µου / Δευτ., Τρ. 21.00, Ρωµαίος και Ιουλιέτα για δύο / Παρ., Σάββ. 21.00, Κυρ. 19.00.

ΙΔΡΥΜΑ «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ» (Πειραιώς 206, Ταύρος, 2103418550) Στον Γαλατά ψιλή βροχή / Δευτ., Τρ. 21.00, Bitch boxer / Παρ.-Κυρ. 21.30, Ο βασιλιάς της Ασίας / Δευτ., Τρ. 21.30, Πόλη µε ξύλινα παντζούρια / Δευτ., Τρ. 20.30, 22.00 Η αληθινή απολογία του Σωκράτη / Πέµ.-Σάββ. 21.00, Κυρ. 20.00.

ΙΛΙΣΙΑ-ΒΟΛΑΝΑΚΗΣ (Παπαδιαµαντοπούλου 4, Ιλίσια, 2107223010) Δύο γυναίκες χορεύουν / Τετ., Κυρ. 19.00, Πέµ. 20.00, Παρ., Σάββ. 21.00.

ΚΑΠΠΑ (Κυψέλης 2, Κυψέλη, 2108831068) Ερωτόκριτος (παιδικό) / Κυρ. 11.30 ( Εκτακτες παραστάσεις: 26/12, 2/1, 11.30), Μου λες αλήθεια; / Τετ.-Πέµ. 19.00, Παρ. 21.00, Σάββ. 18.00, 21.00, Κυρ. 20.00.

«ΚΑΤΙΑ ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗ» (Αγ. Μελετίου 61Α, Κυψέλη, 2108640414) Μάντεψε ποιος θα πεθάνει απόψε / Τετ. 19.30, Πέµ. – Παρ. 21.00, Σάββ. 18.00, 21.00, Κυρ. 18.00.

ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΟΥΡΙΑ (Χαριλάου Τρικούπη και Καλλιδροµίου, Εξάρχεια) Η φθορά / Κυρ., Δευτ. 21.15.

ΚΕΝΤΡΟ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΩΝ (Κύπρου 91Α, Κυψέλη, 2130040496) Ο Μέγας Ανατολικός / Σάββ., Κυρ. 21.30, Ανεπίδεκτη διόρθωσης / Δευτ., Τρ. 21.00 Τα απέχοντα µυριάδες µυριάδων έτη φωτός… άστρα / Παρ. 21.00.

ΚΕΝΤΡΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΙΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ (Πειραιώς 254,Ταύρος, 2122540300) Βασιλιάς Λιρ / Πέµ.-Σάββ. 21.00, Κυρ. 19.00 Σµύρνη µου αγαπηµένη / Τετ., Πέµ. 19.00, Παρ., Σάββ. 20.30 Κυρ. 18.30

ΛΑΜΠΕΤΗ (Λεωφ. Αλεξάνδρας 106, Αµπελόκηποι, 210-6457086) Αντρες έτοιµοι για όλα / Τετ., Κυρ. 20.00, Πέµ.-Σάββ. 21.00, Σάββ. 18.00.

«ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ & ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ» (Κουντουριώτου 40, Αιγάλεω, 2105911390) Ο µικρός πρίγκιπας (παιδικό) / Κυρ. 12.00, Ενας δύσκολος άνθρωπος (παιδικό) / Σάββ. 17.00, Ποιος φοβάται την Υπατία Καρυωτάκη; / Σάββ. 21.15, Κυρ. 19.00

ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ (Βασ. Σοφίας & Κόκκαλη, 2107282333) Open frontiers / 28-30/10, 21.00, Τα µεγάλα ψέµατα του µικρού Ερµή (παιδικό) / Κυρ. 11.30.

ΜΕΤΑΞΟΥΡΓΕΙΟ (Ακαδήµου 14, Μεταξουργείο, 210-5234382) Ο γάµος / Τετ., Πέµ. 20.00, Παρ. 21.00, Σάββ. 18.00, 21.00, Κυρ. 13.00, 18.30.

ΜΙΚΡΗ ΠΛΑΝΗ (Δικαιάρχου 106-108, Παγκράτι, 2107019616) Το στοίχηµα / Σάββ. 21.00, Κυρ. 19.30.

ΜΙΚΡΟ ΠΑΛΛΑΣ [Αµερικής 2 (City Link), Κέντρο, 210-3210025] Πράµατα και θάµατα / Τετ., Κυρ. 20.00, Πέµ., Παρ. 21.00, Σάββ. 18.15, 21.15 Ηρωες / Δευτ., Τρ. 21.00 Χάνσελ και Γκρέτελ: το µυστικό του σοκολατόδεντρου / Σάββ. 14.30, Κυρ.11.30, 15.00.

ΜΟΥΣΕΙΟ ΜΠΕΝΑΚΗ (Κουµπάρη 1, Κολωνάκι, 2103671000) Ο Ελλην Βρυκόλαξ / Δευτ., Τρ. 21.00.

ΜΟΥΣΟΥΡΗ (Πλ. Καρύτση, Κέντρο, 210-3310936) Φον Δηµητράκης / Τετ., Κυρ. 19.00, Πέµ.-Σάββ. 21.00, Σαβ. 18.00.

ΜΠΑΓΚΛΑΝΤΕΣ (Χαλκοκονδύλη 35, Κέντρο, 6985790834) Ωδές στον πρίγκιπα / Δευτ., Τρ. 21.30.

ΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ (Αλσος Στρατού, Γουδή, 2108840600) Θα περάσει κι αυτό / Τετ, 19.00, Πέµ.-Παρ. 20.30, Σαββ. 16.00, 20.30, Κυρ. 19.00.

ΜΠΡΟΝΤΓΟΥΑΙΗ (Αγ. Μελετίου 61 & Πατησίων, Κυψέλη, 2108620231) Το µυστικό / Παρ. 20.30, Σάββ. 21.00, Κυρ. 18.15 Φαίδωνας, ο ξεχωριστός µου αδερφός (παιδικό) / Κυρ. 11.30.

ΝΕΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΓΙΩΡΓΟΥ ΑΡΜΕΝΗ (Σπυρίδωνος Τρικούπη 34 & Κουντουριώτου, Εξάρχεια, 2108253489) Αρχιµάστορας Σόλνες / Παρ., Σάββ. 21.15, Κυρ. 20.00.

ΟΔΟΥ ΚΥΚΛΑΔΩΝ-«ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ» (Κυκλάδων 11 & Κεφαλληνίας, Κυψέλη, 2108217877) Ραµόνα travel: η γη της καλοσύνης / Τετ.-Σάββ. 21.00, Κυρ. 19.00.

OLVIO (Ιερά Οδός 67 & Φαλαισίας 7, Γκάζι, 2103414118) Οδύσσεια / Δευτ., Τρ. 21.30

ΠΑΛΛΑΣ [Βουκουρεστίου 5 (City Link), Κέντρο, 210-3213100] Ο αγαπητικός της βοσκοπούλας / Τετ., Κυρ. 20.00, Πέµ.-Σάββ. 21.00.

PANTHEON THEATER (Πειραιώς 166, Γκάζι, 2103471111) Σιρανό ντε Μπερζεράκ / Tετ.-Σάββ. 20.30, Κυρ. 20.00

ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ (Παραµυθιάς 27, Μεταξουργείο, 2103457904) Ψύχωση / Πέµ.-Σάββ. 21.30 Η µεγάλη διαδήλωση του ενός / Δευτ., Τρ. 20.00.

ΠΚ (Κασοµούλη 30 & Ρενέ Πυώ 2, Νέος Κόσµος, 2109011677) Bus και αυτοσχεδιάζουν; / Παρ. 21.30 Το τρελόσπιτο (χορός) / Σάββ., Κυρ. 21.30 Το µουσείο των παραµυθιών (παιδικό) / Κυρ. 12.00.

ΠΟΛΗ (Φωκαίας 4 & Αριστοτέλους 87 – δίπλα στη στάση του ΗΣΑΠ Βικτώρια, 2111828900) Σκηνές από έναν γάµο / Τετ., Κυρ. 18.30, Πέµ.-Σάββ. 20.30.

ΠΟΡΕΙΑ (Τρικόρφων 3-5 & 3ης Σεπτεµβρίου 69, πλ. Βικτωρίας, 2108210991) / Βlasted – Ερείπια Τετ.-Κυρ. 21.00 Η ζάλη των ζώων πριν την σφαγή / 14, 20, 27, 28/10, 3- 6/11 στις 21.00 Τζέλα, Λέλα, Κόρνας και ο Κλεοµένης (παιδικό) / Κυρ. 12.00 Από τι ζουν οι άνθρωποι / Σάββ., Κυρ. 17.00.

ΠΟΡΤΑ (Μεσογείων 59, Αµπελόκηποι, 2107711333) Καταστρούπολη / Δευτ. 21.15, Σάββ. 18.00, Ακου (παιδικό) / Σάββ., Κυρ. 11.00 (από 25/10 µόνο κάθε Σάββ.).

ΠΡΟΒΑ (Ηπείρου 39 & Αχαρνών, 2108818326) Ο κυρ Λεωνίδας µπροστά στην Αντίσταση / Πέµ., Παρ. 21.00 Το µαγικό χατίρι / Σάββ. 16.00.

ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ (Καπνοκοπτηρίου 8 & Στουρνάρη, Εξάρχεια, 2108211855) Ξενοδοχείο Παράδεισος / Παρ., Σάββ. 21.00. Από 5/11 κάθε Τετ., Πέµ. 20.00 Η λέξη πρόοδος στο στόµα της µητέρας µου ηχούσε πολύ φάλτσα / Δευτ., Τρ. 21.00

ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ (Δεινοκράτους 103, Κολωνάκι) 4ος όροφος / Παρ.-Κυρ. 21.00.

ΣΗΜΕΙΟ (Χαριλάου Τρικούπη 4, Καλλιθέα, 2109229579) Καιοµένη / Παρ., Σάββ. 21.30, Κυρ. 19.30 Under – Κρυµµένες φωνές / Πέµ. 21.30.

STUDIO ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗ (Μαυροµιχάλη 134, Εξάρχεια, 2106453330) Αίσωπος + αδερφοί Γκριµ = παιχνίδι (παιδικό) / Κυρ. 11.15, Είσαι κάπου; / Σάββ.-Κυρ. 21.15 Χωρίς ανάσα / Τετ. 19.00, Πέµ. 21.00.

ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ (Δεινοκράτους 103, Κολωνάκι, 6978608825) 4ος όροφος / Παρ.-Κυρ. 21.00.

REX (Πανεπιστηµίου 48, 2118000080) Rocky Horror Show / Τετ., Κυρ. 19.30, Πέµ.-Σάββ. 20.30.

ΣΚΑΛΑ (Καµβουνίων 10 & Λένορµαν 134, Κολωνός, 2105151516) Η ληστεία / Δευτ., Τρ. 20.30, Ο χορός του έρωτα / Παρ.-Κυρ. 20.30, Ο Δαίδαλος και ο Ικαρος (παιδικό) / Κυρ. 11.30.

SHAMONE (Κωνσταντινουπόλεως 46, Γκάζι, 2103450144) I love you κάργα / Τετ. 22.30 Τρεις κόρες εν καµίνω / Κυρ. 22.00.

STUDIO ΚΥΨΕΛΗΣ (Σπετσοπούλας 9 & Κυψέλης, 2108819571) Leonardo’s ring / Δευτ., Τρ. 21.15.

STUDIO ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗ (Μαυροµιχάλη 134, Εξάρχεια, 2106453330) Αίσωπος + αδερφοί Γκριµ = παιχνίδι (παιδικό) / Κυρ. 11.15, Καληνύχτα µέρα (παιδικό) / Σάββ. 17.30, Εξοδος / Δευτ., Τρ. 21.00, Χωρίς ανάσα / Τετ. 19.00, Πέµ. 21.00 Ζεϊµπέκικο / Παρ., Σάββ. 21.00, Κυρ. 20.00.

ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΘΕΑΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ (Ευµολπιδών 39, Γκάζι, 2103455020) Η µητέρα του σκύλου / Πέµ.19.30, Παρ. 21.00, Σάββ. 18.00, 21.00, Κυρ. 19.30, Peer Gynt, no man’s land / Δευτ., Τρ. 21.00.

ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ (Κολωνού 31 & Λεωνίδου, Μεταξουργείο, 698-1802544) Ε_Φυγα / 22-24, 29-31/10, 5-7/11 στις 21.30.

ΣΦΕΝΔΟΝΗ (Μακρή 4, Μακρυγιάννη, 2155158968) Εγώ ο Θουκυδίδης ένας Αθηναίος / Παρ., Σάββ. 20.00, Κυρ. 19.00.

SKROW (Αρχελάου 5, Παγκράτι, 2107235842) Μπετονένια παραλία / Παρ.-Κυρ. 21.00.

ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΕΠΟΧΕΣ – «ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΟΡΤΖΟΣ» (Κυψέλης 15, Κυψέλη, 210-8812289) Εγώ, η Μάρθα Φρόυντ / Πέµ.-Σάββ. 21.30, Κυρ. 19.30.

ΤΖΕΝΗ ΚΑΡΕΖΗ (Ακαδηµίας 3, 210-3636144, 210-3625520) Το τέλος του παιχνιδιού / Πέµ.-Σάββ. 21.15, Σαβ. 18.15, Κυρ. 20.00.

TIN PAN ALLEY (Τουρναβίτου 6, Πλ. Ασωµάτων, Θησείο, 210321015) Madre Dolorosa – Ο έρωτας / Δευτ. 21.00, 50 αποχρώσεις του Greek / Σάββ. 22.00.

THE HUB (Αλκµήνης 5, Κεραµεικός, 2103411009) Πέρσες / Παρ. 21.30, Σάββ. 19.00, Δε Variéte / 25, 31/10, 1, 7, 14/11, 5/12 στις 21.00, 26/10, 2, 9, 16/11, 7, 11, 12/12, στις 20.00

ΤΡΕΝΟ ΣΤΟ ΡΟΥΦ (Γκάζι, 2105298922, 6937604988) Εβίβα / Τρ., Τετ. 21.00.

ΤΣΑΪ ΣΤΗ ΣΑΧΑΡΑ (Λαοδικείας 18, Ιλίσια, 211-0120936) Το ελεύθερο ζευγάρι / Σάββ.-Κυρ. 19.15, Τετ.-Παρ. 21.45.

FAUST (Αθηναΐδος 12 & Καλαµιώτου 11, 2103234095) Μοναξιά στην άγρια Δύση / Τετ., Πέµ. 21.00.

ΦΟΥΡΝΟΣ (Μαυροµιχάλη 168, Εξάρχεια, 2106460748) Μήλα, ζάχαρη, κανέλα (παιδικό) / Σάββ. 11.30, Κυρ. 17.15, Μάρκος ο γάτος (Παιδικό) / Σάββ. 17.15, Το παράθυρο της Χαράς (παιδικο) / Κυρ. 11.30 Ελάτε σ’ εµάς για έναν καφέ / Δευτ., Τρ. 21.00 Η Αρχή – Αθήνα 1895 – Υλικό Ροΐδης / Τετ. 21.00 Φεύγουσα κόρη / Πέµ. 21.00, Υπόθεση µαγική µπαγκέτα (παιδικό) / Σάββ. 15.00.

ΧΑΜΑΜ, ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΚΗΝΗ (Δηµοφώντος 97, Ανω Πετράλωνα, 2103421212) Η Σύλβα και ο δράκος / Δευτ., Τρ. 21.00.

ΧΥΤΗΡΙΟ (Ιερά Οδός 44, Γκάζι, 210-3412313) Το ηµερολόγιο της Αννας Φρανκ / Παρ. 20.00, Σάββ., Κυρ. 18.30 Πέντε / Δευτ. 19.00, Τρ. 21.00, Live Comedy Revolution / Τετ. 20.00.

ΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ ΑΣΩΜΑΤΩΝ (Ασωµάτων 6, Θησείο, 2118009838) Πολύχρωµο παραµύθι / Σάββ. 11.15, Ο παπουτσωµένος γάτος / Σάββ. 12.15, Πινόκιο: Η χώρα της ευτυχίας / Σάββ. 17.30, Ο λύκος και τα επτά κατσικάκια / Κυρ. 11.00, Τα τρία γουρουνάκια / Κυρ. 12.15, Πέτα λούδα / Κυρ. 17.30, Μαµά για το Μαµουθάκι / Τετ. 18.00.

ΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ 92 ART (Αρτέµωνος 92, Δάφνη, 2155154944, 6944446690) Οι 5×4 αυτοσχεδιάζουν / Παρ. 21.30.

VAULT (Μελενίκου 26, Βοτανικός, 2130356472, 6945993870) Δε φοβάµαι. Δεν ελπίζω. Είµαι… / Δευτ., Τρ. 21.00, Ποιος ήταν ο κύριος; / Σάββ. 18.00, Κυρ. 20.00 Πνιγµονή / Σάββ. 21.00, Κυρ. 18.00, Το ταξίδι της πιο κόκκινης παπαρούνας (παιδικό) / Κυρ. 11.30 Ο Σαρλό και το κορίτσι (παιδικό) / Κυρ. 12.00, 15.00, The Theater Case / Πέµ. 21.00.

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟΝ (Εθνικής Αµύνης 2, 2310262051) Interview / Δευτ, Τρ. 21.00.

ΑΥΛΑΙΑ (Πλατεία ΧΑΝΘ, πλευρά Τσιµισκή, 2310237700) Περπατώ εις το δάσος (παιδικό) / Κυρ. 11.30, «Λα Πουπέ» & «Μορφές από το έργο του Βιζυηνού» / Δευτ., Τρ. 21.00 Εγώ, η Γωγώ / Τετ. – Σάββ. 21.00, Κυρ. 20.00.

ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ (λεωφόρος Νίκης 121, 2315-200200) Alexander the Great. Rock Opera / Πέµ.- Κυρ. 21.00 (23-26/10).

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ «ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ»(Μεταµορφώσεως 7-9 & Αργυρουπόλεως, Καλαµαριά, 2310458591) Με όλο µου το είναι / Τετ. – Παρ. 21.15, Σάββ. 18.30 & 21.15, Κυρ. 20.00.

ΘΕΑΤΡΟ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (Εθνικής Αµύνης 2, 2315-200200) Η αρρώστια της νιότης / Τετ. – Κυρ. 21.00.

ΘΕΑΤΡΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΙΧΗ (Πανεπιστηµίου 2, 2310210308) Σαλώµη / 15-20/10, 21.00.

ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ (Βασ. Ολγας 150, τηλ. 2310-834-996) Σταχτοπούτα Παιδική σκηνή Ροντίδη. Κυρ. 11:30

ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ (25ης Μαρτίου 1, 2310-895938-9) Η Πεντάµορφη και το Τέρας / (12-23/11) Τρ.- Παρ. 20.30, Σάββ. 16.00, 20.30, Κυρ. 11.30, 17.00.

ΡΑΔΙΟ ΣΙΤΥ (Παρασκευοπούλου 9, 2310-819153/824970) Η Ποντικοπαγίδα / Παρ. 21.15, Σάββ. 18.15, 21.15, Κυρ. 19.00.

SOURLIBOOM, ΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ (Κ. Κρυστάλλη 4, 2314-011584, 6944988067) Της νύχτας τα καµώµατα / Σάββ.- Κυρ. 21.00.

ΣΟΦΟΥΛΗ (Τραπεζούντος 5 και Σοφούλη, 2310-423925) Η προίκα / Τετ. 20.00, Πέµ. 21.00.

STUDIO VIS MOTRIX (Εδισον 4, 2310228161) Η Δηµιουργία του Κόσµου και άλλες Business / Παρ.- Δευτ. 21.15.

ΦΑΡΓΚΑΝΗ (Αγ. Παντελεήµονος 10 τηλ. 2310-960-063) Stand up comedy 29/10 στις 21:30.

 

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΙ

 

ΑΘΗΝΑΣ

ΑΑΒΟΡΑ Ιπποκράτους 180, Νεάπολη, Tηλ: 2106423271-2106462253, Dolby Surround, Tru-Surround Το ανθρώπινο κεφάλαιο 18:10, 20:20, 22:30.

ΑΒΑΝΑ Κηφισίας 234 και Λυκούργου 3, Tηλ: 2106756546, Dolby Digital ’71 18:30, 20:30, 22:30.

ΑΕΛΛΩ Cinemax 5+1 Cyta Πατησίων 140, Tηλ: 2108259975 – 2108215327, cinemax1@otenet.grwww.cinemax.gr Αίθ. 1 Dolby Digital Ο δικαστής 22:30 Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 14:30, 16:30 Η λέσχη της κοµψής αλητείας 20:15 Απληστοι γείτονες 18:15 Αίθ. 2 Dolby Digital Στα καλά καθούµενα 18:30, 20:30, 22:45 Πώς να εκπαιδεύσετε το δράκο σας 2 (µεταγλ.) 16:15 Αίθ. 3 Dolby Digital Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές (µεταγλ.) 16:00 Ο δικαστής 18:00, 20:45 Απληστοι γείτονες 23:30 Αίθ. 4 Dolby Digital Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 21:30Χελωνονιντζάκια 17:30 Annabelle 19:30 Τα τερατοκουτάκια (µεταγλ.) 15:30.

ΑΘΗΝΑΙΟΝ Βασιλισσης Σοφίας 124, Αµπελόκηποι, Tηλ: 2107782122-2112112222, www.athinaioncinemas.com Αίθ. 1 Dolby Stereo Get on Up 15:00 Ο δικαστής 17:20, 20:00, 22:40 Αίθ. 2 Dolby Surround Χελωνονιντζάκια 16:30 Στα καλά καθούµενα 18:30, 20:20, 22:20.

ΑΘΗΝΑΙΟΝ Cinepolis Ζησιµοπούλου 7 & Ιωάννου Μεταξά, Γλυφάδα, Tηλ: 2108983238-2112112222, www.athinaioncinemas.com Αίθ. 1 Dolby Surround, DTS Ο δικαστής 20:00, 22:40 Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 16:10 Χελωνονιντζάκια 18:00 Αίθ. 2 DTS, Dolby Surround ’71 20:20, 22:20 Τα τερατοκουτάκια (µεταγλ.) 15:40 Ο δικαστής17:40 Αίθ. 3 DTS Χελωνονιντζάκια 16:00 Get on Up 18:00 Στα καλά καθούµενα 20:40, 22:40 Αίθ. 4 Dolby Surround, DTS Στα καλά καθούµενα 18:40 Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές (µεταγλ.) 16:30 Dracula Untold 20:50 Annabelle 22:50.

ΑΙΓΛΗ Λεωφόρος Πεντέλης 98, Χαλάνδρι, Tηλ: 2106841010 Αίθ. 1 DTS, Dolby Surround Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές (µεταγλ.) 18:00 Ο δικαστής 20:00, 22:40 Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 16:00 Αίθ. 2 DTS, Dolby Surround Τα τερατοκουτάκια (µεταγλ.) 16:30 Στα καλά καθούµενα 18:30, 20:30, 22:30.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ Κρέµου 141, Καλλιθέα, Tηλ: 2109512624 -2109512604 Αίθ. 1 Dolby Digital Στα καλά καθούµενα 18:15, 20:00, 21:50 Τα τερατοκουτάκια (µεταγλ.) 16:30 Αίθ. 2 Το ανθρώπινο κεφάλαιο 22:00 Χελωνονιντζάκια 18:15 Ησυχες µέρες 20:00.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS Λεωφόρος Αλεξάνδρας και Πατησίων 77-79, σταθµός ΗΣΑΠ “Βικτώρια”, Tηλ: 2108219298, Dolby Digital Θεέ µου, τι σου κάναµε; 22:30 Ενα ταξίδι 30,5 µέτρα µακριά 18:00, 20:20.

ΑΛΚΥΟΝΙΣ NEW STAR ART CINEMA Ιουλιανού 42-46, πλατεία Βικτωρίας (ΜΕΤΡΟ Βικτώρια), Αθήνα, Tηλ: 210 8220008-2108220023-2108220076, Dolby Stereo Κλειστό.

ΑΝΟΙΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ 2+1 Αγωνιστών στρατοπέδου 49, Χαϊδάρι, Tηλ: 2105813470-2105813450 Αίθ. 1 Χελωνονιντζάκια 17:30 Τα τερατοκουτάκια (µεταγλ.) 15:45 Στα καλά καθούµενα 19:15, 21:00, 22:50 Αίθ. 2 ART CINEMA Κάποτε στη Νέα Υόρκη 18:00, 22:15 Το ανθρώπινο κεφάλαιο 20:15

ΑΣΤΥ Κοραή 4, Αθήνα, Tηλ: 2103221925, Dolby Digital Τα ερείπια είναι πάντα θλιµµένα 20:45 Το όνοµά µου είναι Τζο 18:15 El ardor 22:30.

ΑΤΛΑΝΤΙΣ 3D DIGITAL Λεωφόρος Βουλιαγµένης 245, Πλατεία Καλογήρων, Δάφνη, Tηλ: 2109711511 Αίθ. 1 Surround, EX, Dolby Digital Στα καλά καθούµενα 16:30, 18:30, 20:30, 22:30 Αίθ. 2 Surround, EX, Dolby Digital Ενα ταξίδι 30,5 µέτρα µακριά 17:15, 19:45 Η λέσχη της κοµψής αλητείας 22:15.

ΑΤΤΑΛΟΣ DIGITAL CINEMA Κοτιαιου & Ελευθερίου Βενιζέλου Νέα Σµύρνη, Tηλ: 2109331280 Μεγαλώνοντας 17:30 Το ανθρώπινο κεφάλαιο 20:20, 22:30.

ΒΑΡΚΙΖΑ Θάσου 22, Tηλ: 2108973926 Αίθ. 1 3D Digital Dolby Digital Τα τερατοκουτάκια (µεταγλ.) 17:00 Στα καλά καθούµενα 18:40, 20:50, 22:40 Αίθ. 2 Dolby Digital, DTS Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές (µεταγλ.) 17:00 Ενα ταξίδι 30,5 µέτρα µακριά 18:40, 20:30, 22:30.

CINERAMA DIGITAL CINEMA Αγίας Κυριακής 30, Παλαιό Φάληρο, Tηλ: 2109403593-2109403595, Dolby Surround, DTS, Dolby Digital Ενα ταξίδι 30,5 µέτρα µακριά 18:00, 20:15 Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 16:30 Η λέσχη της κοµψής αλητείας 22:30.

VILLAGE 15 CINEMAS @ THE MALL Ανδρέα Παπανδρέου 35 (παράπλευρος Αττική οδού) θέση ψαλίδι, Μαρούσι, Tηλ: 14 848 (Γραµµή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr Αίθ. 1 DTS, Surround, Dolby Digital Ο λαβύρινθος 14:40, 17:20, 19:50 The Equalizer 22:40 Αίθ. 2, Post Credit EX, Surround, DTS, Dolby DigitalΤα τερατοκουτάκια (µεταγλ.) 13:30, 15:30, 17:40 Ο δικαστής 19:40, 22:30 Αίθ. 3 Surround, Dolby Digital, DTS Αεροπλάνα 2: Ιπτάµενοι πυροσβέστες (µεταγλ.) 13:20, 15:20 Dracula Untold 17:30, 19:30, 21:40, 23:40 Αίθ. 4, Post Credit DTS, Surround, Dolby Digital Στα καλά καθούµενα 20:00, 22:00, 00:00 Το µαγικό σπίτι(µεταγλ.) 12:10, 14:10, 16:10, 18:10 Αίθ. 5 Cinema Europa, Heineken DTS, Dolby Digital, Surround Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 20:50, 00:00 Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές (µεταγλ.) 12:30, 14:30, 16:30, 18:50 Αίθ. 6 Cinema Europa DTS, Dolby Digital, Surround Ενα ταξίδι 30,5 µέτρα µακριά 20:20, 22:50 Τα τερατοκουτάκια(µεταγλ.) 14:20, 16:20, 18:20 Αίθ. 7 max screen, Cosmote DTS, Dolby Digital, EX, Surround Annabelle 18:50, 21:10, 23:45 Χελωνονιντζάκια 16:00 Αίθ. 8 Dolby Digital, DTS, Surround Barbie στο µυστικό βασίλειο (µεταγλ.) 13:10, 15:10 Χελωνονιντζάκια 19:10 Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές (µεταγλ.) 17:10 Απληστοι γείτονες21:20, 23:20 Αίθ. 9 Surround, DTS, Dolby Digital Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 13:20, 16:20, 19:20, 22:20 Αίθ. 10 DTS, Surround, EX, Dolby Digital Ο δικαστής 13:00, 15:50, 18:40, 21:30, 00:20 Αίθ. 1Dolby Digital, Surround, DTS Πώς να εκπαιδεύσετε το δράκο σας 2 (µεταγλ.) 12:45, 15:00 Στα καλά καθούµενα 17:00, 19:00, 21:00, 23:10 Αίθ. 1Dolby Digital, Surround, DTS Annabelle 13:30, 15:40, 17:50, 20:00, 22:10, 00:15 Αίθ. 13 gold class DTS, Dolby Digital, EX, Surround Στα καλά καθούµενα 21:00, 23:10 Αίθ. 14 gold class EX, DTS, Surround, Dolby Digital Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 19:10, 22:20.

VILLAGE 5 CINEMAS PAGRATI Υµηττού 110 & Χρεµωνίδου,Εµπορικό κέντρο Millennium, Παγκράτι, Tηλ: 210 7566240 – 14 848 (Γραµµή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr Αίθ. 1 Dolby Digital, Surround Ο δικαστής 18:10, 21:10, 00:10 Αίθ. 2 Dolby Digital, Surround Πώς να εκπαιδεύσετε το δράκο σας 2 (µεταγλ.) 17:40 Annabelle 19:40, 21:50, 00:00 Αίθ. 3, Cosmote Dolby Digital, Surround Dracula Untold 21:40, 23:40 Τατερατοκουτάκια (µεταγλ.) 17:10, 19:20 Αίθ. 4 DTS, Dolby Digital Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 19:30, 22:40 Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 17:30 Αίθ. 5 DTS, Dolby Digital Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές (µεταγλ.) 17:00, 19:10 Στα καλά καθούµενα 21:30, 23:30.

VILLAGE 9 CINEMAS @ FALIRO Παλαιά Λεωφόρος Ποσειδώνος 1 & Μωραϊτινη 3 Δέλτα Παλαιού Φαλήρου, Tηλ: 14 848 (Γραµµή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr Αίθ. 1 EX, DTS, Dolby Digital, Surround Annabelle 20:20, 22:30 Τα τερατοκουτάκια (µεταγλ.) 16:20, 18:20 Αίθ. 2 DTS, Dolby Digital, SurroundΑεροπλάνα 2: Ιπτάµενοι πυροσβέστες (µεταγλ.) 16:00, 18:00 Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 19:50, 23:00 Αίθ. 3 DTS, Surround, Dolby Digital Τα τερατοκουτάκια (µεταγλ.) 17:30 Ο δικαστής 19:30, 22:20 Αίθ. 4, Post Credit DTS, Dolby Digital, Surround Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 21:00, 00:00 Χελωνονιντζάκια 16:40, 18:50 Αίθ. 5Dolby Digital, DTS, Surround Ενα ταξίδι 30,5 µέτρα µακριά 00:10 Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές (µεταγλ.) 16:10, 18:10 Dracula Untold 20:10, 22:10 Αίθ. 6 EX, Dolby Digital, DTS, Surround Στα καλά καθούµενα 19:40, 21:40, 23:40 Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 17:40 Αίθ. 7 VMAX, Cosmote Surround, DTS, EX, Dolby Digital Ο δικαστής 18:40, 21:30, 00:20 Αίθ. 8 Gold Class Surround, EX, DTS, Dolby Digital Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 18:15, 21:25 Αίθ. 9 Gold Class Dolby Digital, Surround, EX, DTS Στα καλά καθούµενα 20:00, 22:00, 00:00.

VILLAGE CINEMAS ATHENS METRO MALL ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Λεωφόρος Βουλιαγµένης 276, Άγιος Δηµήτριος, Tηλ: 210 6104100 – 14 848 ( Γραµµή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr Αίθ. 1 DTS, Surround, EX, Dolby Digital Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές(µεταγλ.) 13:00, 15:00, 17:00 Στα καλά καθούµενα 19:00, 21:10, 23:10 Αίθ. 2, Cosmote Surround, EX, DTS, Dolby Digital Τα τερατοκουτάκια (µεταγλ.) 13:30, 15:30, 17:30 Ο δικαστής 19:30, 22:20 Αίθ. 3 DTS, Surround, EX, Dolby Digital Αεροπλάνα 2: Ιπτάµενοι πυροσβέστες(µεταγλ.) 12:00, 14:00, 16:00, 18:00 Dracula Untold 20:00, 22:00, 00:10 Αίθ. 4 EX, Surround, DTS, Dolby Digital Annabelle 19:15, 21:40, 23:50 Αίθ. 5 Dolby Digital, EX, Surround, DTS Χελωνονιντζάκια 18:20 Annabelle 20:30 Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 12:20, 14:20, 16:20 Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 22:45.

VILLAGE SHOPPING AND MORE Θηβών 228 & Παρνασσού ,Άγιος Ιωάννης Ρέντης, Tηλ: 210 4215100 – 14 848 (Γραµµή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr Αίθ. 1 - Comfort DTS, EX, Dolby Digital, Surround Ο δικαστής 20:50, 23:50 Αίθ. 3 DTS, Surround, Dolby Digital Sex Tape: Μια τρελή βραδιά 19:00, 21:10, 23:15 Αίθ. 4 ΤΗΧ, DTS, EX, Dolby Digital, Surround Τα τερατοκουτάκια (µεταγλ.) 15:00, 17:10 Ο δικαστής 19:20, 22:20 Αίθ. 5 ΤΗΧ, DTS, Dolby Digital, Surround Στα καλά καθούµενα 15:30, 17:30, 19:30, 21:30, 23:30 Αίθ. 6 Surround, ΤΗΧ, DTS, Dolby Digital Αεροπλάνα 2: Ιπτάµενοι πυροσβέστες (µεταγλ.) 16:30, 18:30Annabelle 20:30, 22:50 Αίθ. 7 Dolby Digital, EX, ΤΗΧ, DTS, Surround Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές (µεταγλ.) 15:15, 17:15 Dracula Untold 19:15, 21:15, 23:20 Αίθ. 8 Dolby Digital, Surround, DTS Στα καλά καθούµενα 20:20, 22:30, 00:30 Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 16:20, 18:20 Αίθ. 9 Surround, Dolby Digital, DTS Ο δικαστής17:50, 20:50, 23:50 Αίθ. 10, Cosmote Surround, DTS, Dolby Digital Χελωνονιντζάκια 17:00, 19:10 Annabelle 21:20, 23:40 Αίθ. 11 DTS, Surround, Dolby Digital Απληστοι γείτονες 20:10, 22:10, 00:10 Ενα ταξίδι 30,5 µέτρα µακριά 15:10, 17:45 Αίθ. 1Surround, DTS, Dolby Digital Αεροπλάνα 2: Ιπτάµενοι πυροσβέστες (µεταγλ.) 15:40, 17:40 The Equalizer 19:50, 22:40 Αίθ. 1DTS, Surround, Dolby Digital Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 18:00, 21:00, 00:00 Αίθ. 1Dolby Digital, Surround, DTS Dracula Untold 18:15, 20:15, 22:15, 00:20 Αίθ. 15 DTS, Dolby Digital, Surround Ο λαβύρινθος 20:40, 23:10 Τα τερατοκουτάκια (µεταγλ.) 16:00, 18:10 Αίθ. 1DTS, Dolby Digital, Surround Φύλακες του Γαλαξία 18:00, 20:30, 23:00 Αίθ. 1DTS, Dolby Digital, Surround Οι Αναλώσιµοι 3 17:30, 20:00, 22:45 Αίθ. 1Dolby Digital, DTS, Surround Αµνησία 19:40, 21:45, 23:45 Φίλοι ή κάτι παραπάνω; 17:40 Αίθ. 19 Dolby Digital, Surround, DTS Ξόρκισετοκακό 18:50, 21:40, 00:10 Αίθ. 20Surround, DTS, Dolby Digital Annabelle 17:20, 19:45, 22:00, 00:15.

ΓΑΛΑΞΙΑΣ 3D Digital Μεσογείων 6, Αµπελόκηποι, Tηλ: 2107773319-2107700491 Αίθ. 1 Dolby Digital ’71 18:30, 20:30, 22:30 Το µαγικόσπίτι (µεταγλ.) 16:45 Αίθ. 2 Dolby Stereo Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 18:30 Η λέσχη της κοµψής αλητείας 20:20, 22:40.

GAZARTE Βουτάδων 34, Γκάζι, Tηλ: 2103452277-2103460347, www.gazarte.gr, Dolby Surround Ιστορίες για αγρίους 19:00, 21:30, 23:45.

ΓΛΥΦΑΔΑ ODEON Ζέππου 14 & Ξενοφώντος 31, Γλυφάδα, Tηλ: 2109650318, www.odeon.gr, www: i-ticket.gr Αίθ. 1 DTS Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 19:20, 22:30 Το παιδί µε την κουρδιστή καρδιά 17:20 Αίθ. 2 DTS Ενα ταξίδι 30,5 µέτρα µακριά 17:40, 20:20, 23:00.

ΔΑΝΑΟΣ Λεωφόρος Κηφισίας 109 & Πανόρµου, Αµπελόκηποι, Tηλ: 2106922655, www.danaoscinema.gr Αίθ. 1 Dolby Digital Xenia 22:40 Ιστορίες για αγρίους 17:45, 20:15 Αίθ. 2 Dolby Digital Το ανθρώπινο κεφάλαιο 17:40, 20:00, 22:20.

ΔΙΑΝΑ Περικλέους 14,Μαρούσι, Tηλ: 2108028587, Dolby Surround ’71 18:20, 22:25 Ιστορίες για αγρίους 20:15 Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 16:40.

ΕΛΛΗ Ακαδηµίας 64, Αθήνα, Tηλ: 2103632789, Surround, Dolby Stereo, Dolby Digital Ο δικαστής 17:00, 19:45, 22:30.

ΕΜΠΑΣΣΥ NOVA ODEON Πατριάρχου Ιωακείµ 5 και Ηροδότου, Κολωνάκι, Αθήνα, Tηλ: 2107215944, www.i-ticket.gr, Dolby Digital Ενα ταξίδι 30,5 µέτρα µακριά 17:30, 20:00, 22:30.

ΖΕΦΥΡΟΣ (Θερινό) Τρώων 36, Θησείο, Tηλ: 2103462677, Stereo Θεώρηµα 20:00, 22:00.

ΙΛΙΟΝ DIGITAL CINEMA Τροίας 34 & Πατησίων 113, Tηλ: 2108810602-6955466939, Dolby Stereo, DTS, Dolby Digital ’71 18:30, 20:30, 22:20.

ΙΝΤΕΑΛ Πανεπιστηµίου 46, Αθήνα, Tηλ: 2103826720, Dolby Digital Ιστορίες για αγρίους 18:00 ’71 20:15, 22:30.

ΚΗΦΙΣΙΑ Cinemax Cyta Λεωφόρος Κηφισίας 245, (Ζηρίνειο), Κηφισιά, Tηλ: 2106233567-2106232808, cinemax1@otenet.grwww.cinemax.gr Αίθ. 1 Dolby Digital Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 22:00 Χελωνονιντζάκια 16:00 Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές (µεταγλ.) 18:00 Η λέσχη της κοµψής αλητείας 20:00 Αίθ. 2 Dolby Digital Ενα ταξίδι 30,5 µέτρα µακριά 18:00, 20:30 Τα τερατοκουτάκια (µεταγλ.) 15:45 Η λέσχη της κοµψής αλητείας 23:00.

ΚΗΦΙΣΙΑ Cinemax Class Cyta Δροσίνη 6 (απέναντι από Βάρσο ), Κηφισιά, Tηλ: 2106231601-2106231933, cinemax1@otenet.grwww.cinemax.gr, Dolby Digital Ο δικαστής 18:40, 21:30 Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 16:45.

ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ Filmcenter Λεωφόρος Συγγρού 106, Tηλ: 2109230081, mikosmos@otenet.grhttp://www.mikrokosmos.gr, Dolby Digital Το ανθρώπινο κεφάλαιο 18:00, 22:15 Xenia 20:00.

ΝΑΝΑ Cinemax Cyta Λεωφόρος Βουλιαγµένης 179 Δάφνη,(στάση ΜΕΤΡΟ Αγ.Ιωάννης), Tηλ: 2109703158-2109706865, cinemax1@otenet.grwww.cinemax.gr Αίθ. 1 Dolby Digital Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 20:00 Annabelle 23:00 Τα τερατοκουτάκια (µεταγλ.) 18:00 Get on Up15:30 Αίθ. 2 Dolby Digital Ο δικαστής 21:30 Barbie στο µυστικό βασίλειο (µεταγλ.) 15:45 Χελωνονιντζάκια 17:30, 19:30 Αίθ. 3 Dolby Digital Στα καλά καθούµενα 22:45 Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 15:15, 17:00 Απληστοι γείτονες 18:45, 20:45 Αίθ. 4 Dolby Digital Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 22:15 Στα καλά καθούµενα 18:15, 20:15 Αίθ. 5 Dolby Digital Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές (µεταγλ.) 15:45, 17:45 Ο δικαστής 19:45, 22:30 Αίθ. 6 Dolby Digital Πώς να εκπαιδεύσετε το δράκο σας 2 (µεταγλ.) 17:30 Αεροπλάνα 2: Ιπτάµενοι πυροσβέστες (µεταγλ.) 15:30 The Equalizer 19:30, 22:00.

ΝΙΡΒΑΝΑ Cinemax Cyta Λεωφόρος Αλεξάνδρας 192, Αµπελόκηποι, Tηλ: 2106469398-2106445221, cinemax1@otenet.grwww.cinemax.gr, Dolby Stereo Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 21:30 Ενα ταξίδι 30,5 µέτρα µακριά 17:00, 19:15.

ODEON KΟSMOPOLIS ΜΑΡΟΥΣΙ Λεωφόρος Κηφισίας .73 & Πουρνάρα (Κόµβος Αττικής οδού), Tηλ: 14560 (από σταθερό 0,49€ ανά λεπτό και 0,98€ από κινητό ανά λεπτό), www.odeon.grwww.i-ticket.gr Αίθ. 1 DTS Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 16:40, 20:00, 23:10 Αίθ. 2 DTS Ο φύλακας της µνήµης 18:30 Λάθος στο λάθος 20:40, 22:40 Αίθ. 3 Dolby Digital Ο λαβύρινθος 18:40 Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 21:00 Αίθ. 4 DTS Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 21:00 Ενας σκίουρος σούπερ-ηρωας (µεταγλ.) 16:30 Μαγεία στο σεληνόφως 18:40 Αίθ. 5 DTS Barbie στο µυστικό βασίλειο (µεταγλ.) 17:00 ’71 19:00 Το παιδί µε την κουρδιστή καρδιά 15:00 Στα καλά καθούµενα 21:10, 23:20 Αίθ. 6 DTS Ενα ταξίδι 30,5 µέτρα µακριά 15:30, 18:00, 20:30, 23:00 Αίθ. 7 Dolby Digital, DTS Annabelle 20:40, 22:50 Τα τερατοκουτάκια (µεταγλ.) 16:10, 18:20 Αίθ. 8, Vodafone DTS Χελωνονιντζάκια 15:00, 17:10, 19:20 Απληστοι γείτονες 21:30, 23:30 Αίθ. 9 DTS-ES, Dolby Digital Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές (µεταγλ.) 16:00, 18:00 Η λέσχη της κοµψής αλητείας 20:20, 22:40 Αίθ. 1Dolby Digital, DTS Στα καλά καθούµενα 15:50, 17:50, 20:10, 22:10 Αίθ. 1DTS-ES, Dolby Digital Ο δικαστής 19:30, 22:20 Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 15:20, 17:30 Αίθ. 1DTS Πώς να εκπαιδεύσετε το δράκο σας 2 (µεταγλ.) 15:10, 17:20Dracula Untold 19:50, 22:00.

ODEON ΟΠΕΡΑ Ακαδηµίας 57, Αθήνα, Tηλ: 2103622683, www.odeon.gr , www.i-ticket.gr Αίθ. 1 Dolby Digital Μαγεία στο σεληνόφως 18:10 Η λέσχη της κοµψής αλητείας 20:20, 22:40 Αίθ. 2 Dolby Stereo, Surround Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 19:20, 21:30.

ΟDEON STARCITY Λεωφόρος Συγγρού 111 & Λεοντίου, Νέος Κόσµος, Tηλ: 14560 (από σταθερό 0,49€ ανά λεπτό και 0,98€ από κινητό ανά λεπτό), www.odeon.gr , www.i-ticket.gr Αίθ. 1 DTS-ES, Dolby Digital Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 20:00 Annabelle 23:00 Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 18:00 Αίθ. 2 DTS Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 19:00, 22:00 Ενας σκίουρος σούπερ-ηρωας (µεταγλ.) 16:50 Αίθ. 3 Dolby Digital, DTS Ενα ταξίδι 30,5 µέτρα µακριά 17:40, 20:10, 22:40 Αίθ. 5 DTS Στα καλά καθούµενα 17:00, 19:10, 21:10, 23:10 Αίθ. 6 DTS-ES, Dolby Digital Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές (µεταγλ.) 18:30 Η λέσχη της κοµψής αλητείας 21:00, 23:20 Αίθ. 7, Vodafone Dolby Digital, DTS Χελωνονιντζάκια 17:10, 19:20 Απληστοι γείτονες 21:30, 23:30 Αίθ. 8 DTS Ο φύλακας της µνήµης 17:30, 19:50, 22:10 Αίθ. 9 DTS Dracula Untold 20:50, 22:50 Τα τερατοκουτάκια (µεταγλ.) 18:40 Αίθ. 1Dolby Digital, DTS Ο δικαστής 19:40, 22:30 Πώς να εκπαιδεύσετε το δράκο σας 2(µεταγλ.) 17:20

ΟΣΚΑΡ DIGITAL Αχαρνών 330, Κάτω Πατήσια, Tηλ: 2102281563, Dolby Stereo, Surround Χελωνονιντζάκια 17:30 Στα καλά καθούµενα 19:20, 21:10, 22:40.

ΠΑΛΑΣ Υµηττού 109, Παγκράτι, Tηλ: 2107511868 Αίθ. 1 Dolby Stereo Ο αξέχαστος µήνας 20:20 Ερωτας αλά Ισπανικά 18:30 Η ζωή είναι ωραία µε τα µάτια κλειστά 22:25 Αίθ. 2 (Θερινή) Dolby Stereo Ο θυρωρός 20:10, 22:20.

ΠΤΙ ΠΑΛΑΙ Ριζάρη 24, Παγκράτι, Tηλ: 2107253915, Dolby Stereo Το ανθρώπινο κεφάλαιο 18:00, 20:15, 22:30.

ΣΙΝΕ ΧΟΛΑΡΓΟΣ (πρώην ΑΛΟΜΑ) Μεσογείων 232 & Βεντούρη, Χολαργός, Tηλ: 2106525122, Dolby Stereo, Surround Ο δικαστής 19:15, 22:00 Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 15:30, 17:20.

ΣΟΦΙΑ Ευσταθιάδου 2, Πλατεία Αγίας Τριάδος, Αργυρούπολη, Tηλ: 2109927447-2109917094, Dolby Stereo The Equalizer 22:15 Θεέ µου, τι σου κάναµε; 20:00 Αεροπλάνα 2: Ιπτάµενοι πυροσβέστες (µεταγλ.) 18:00.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ Κωνσταντίνου Παλαιολόγου 18, Νέα Σµύρνη, Tηλ: 2109313360 Αίθ. 1 Dolby Digital Ο δικαστής 19:15, 22:00 Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 15:30, 17:20 Αίθ. 2 Dolby Digital Ιστορίες για αγρίους 17:50, 20:10, 22:30

STER CINEMAS Λεωφ.Δηµοκρατίας 67α, εµπορικό κέντρο ESCAPE, Ιλιον, Tηλ: 801 801 7837 -210 8092690, www.stercinemas.gr Αίθ. 1 EX, DTS, Dolby Digital Στα καλά καθούµενα 14:00, 16:00, 18:00, 20:00 Ο δικαστής 22:00 Αίθ. 2 Dolby Digital, DTS Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές (µεταγλ.) 15:30, 17:30, 19:30 Απληστοι γείτονες 21:30, 23:20 Αίθ. 3 Dolby Digital, DTS Ο δικαστής 15:20, 18:10, 20:20, 23:30 Αίθ. 4 Dolby Digital, DTS Πώς να εκπαιδεύσετε το δράκο σας 2 (µεταγλ.) 15:00, 17:00 Στα καλά καθούµενα 19:00, 21:00, 23:00 Αίθ. 5 DTS, Dolby Digital Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 14:40, 16:40 Χελωνονιντζάκια 18:20, 20:20 Dracula Untold 22:15, 00:10 Αίθ. 6 Dolby Digital, DTS Αεροπλάνα 2: Ιπτάµενοι πυροσβέστες (µεταγλ.) 14:20, 16:20 Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 18:20, 21:10, 00:00 Αίθ. 7 Dolby Digital, DTS Annabelle20:30, 22:30, 00:30 Τα τερατοκουτάκια (µεταγλ.) 14:30, 16:30, 18:30.

ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ – ΛΑΪΣ Ιερά Οδός 48 & Μεγάλου Αλεξάνδρου 134-136, Tηλ: 2103609695-2103612046, contact@tainiothiki.grwww.tainiothiki.gr Αίθ. 1 Dolby Stereo Το όνειρο της πεταλούδας 18:00 Η νύφη 20:30 Με τα µάτια της ψυχής 22:30 Αίθ. 2 Dolby StereoΑθωότητα 22:00 Κόσµος 19:45.

ΤΙΤΑΝΙΑ Cinemax Πανεπιστηµίου & Θεµιστοκλέους 5, Αθήνα, Tηλ: 2103811147, cinemax1@otenet.grwww.cinemax.gr, Dolby Digital Η σκύλα 22:00 Kapo 19:30 Fear and Desire 18:00.

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D Digital Λεωφόρος Ηρακλείου 386, Νέο Ηράκλειο, Tηλ: 2102826873-2102825607, www.triaasteria.gr Αίθ. 1 DTS, Dolby Digital Χελωνονιντζάκια 16:45 Ο δικαστής 18:45, 21:30 Αίθ. 2 DTS, Dolby Digital Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές (µεταγλ.) 17:30 Στα καλά καθούµενα 19:15, 21:00, 22:45.

ΤΡΙΑΝΟΝ Filmcenter Κοδριγκτώνος 21 & Πατησίων 101, Tηλ: 2108222702-2108215469, Dolby Digital, Surround Εθνικό διαγωνιστικό 21:00 Πανόραµα Επιλεγµένων Πολωνικών Ταινιών Μικρού Μήκους 19:00.

ΦΟΙΒΟΣ DIGITAL CINEMA Εθνικής Αντιστάσεως 1, στάση ΜΕΤΡΟ Περιστέρι, Tηλ: 2105711105, Surround, DTS Στα καλά καθούµενα 18:30, 20:30, 22:30 Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 16:45.

ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ

ΑΛΙΚΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ Λεωφόρος Μαραθώνος 196, Tηλ: 22940-69871, kedmarahon@yahoo.gr, Dolby Digital, Dolby Stereo Barbie στο µυστικό βασίλειο (µεταγλ.) 17:00 Το κορίτσι που εξαφανίστηκε 19:00, 21:45.

ΜΑΓΙΑ Αβάντων 83 & Ιατρίδου, Χαλκίδα, Tηλ: 22210-25625, www.odeon.grwww.i-ticket.gr, DTS Στα καλά καθούµενα 18:10, 20:20, 22:30.

ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΑ-ΟΝΑΡ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ Αγίας Παρασκευής 40, Ανάκασα- Αγ. Ανάργυροι, Tηλ: 2102639208, Dolby Digital, Dolby Stereo Τα δύο πρόσωπα του Ιανουαρίου 18:15, 20:15, 22:15.

ΠΕΙΡΑΙΑ

ΖΕΑ DIGITAL CINEMA Χαριλάου Τρικούπη 39, Πασαλιµάνι, Πειραιάς, Tηλ: 2104521388, Dolby Stereo, Dolby Digital Χελωνονιντζάκια 18:00 Στα καλά καθούµενα 20:00, 22:00.

ΣΙΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ Αγίου Γεωργίου & Ζάππα 4, Κορυδαλλός, Tηλ: 2104960955, http://cine-paradisos.blogspot.gr, Dolby Surround Πώς να εκπαιδεύσετε το δράκο σας 2 (µεταγλ.) 17:00, 19:00 Ενα ταξίδι 30,5 µέτρα µακριά 20:50 Η λέσχη της κοµψής αλητείας 23:00.

ΣΙΝΕΑΚ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ Πλατεία Δηµαρχείου, Tηλ: 2104225653 ‘71 20:00, 22:05 Το µαγικό σπίτι (µεταγλ.) 16:30, 18:15.

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΒΑΚΟΥΡΑ (τηλ. 2310-233-665. Dolby Digital EX) Αίθ. 1 Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές – µεταγλ. (Σάββ. –Κυρ.: 17.30) / Στα καλά καθούµενα (19.15 – 21.00 – 22.30) Αίθ. 2 Αεροπλάνα 2: Ιπτάµενοι πυροσβέστες – µεταγλ. (Σάββ. –Κυρ.: 17.30) / Θεέ µου τι σου κάναµε (19.00 – 20.45) / Στο σκοτάδι (22.30).

VILLAGE CENTRE (τηλεφωνικο κέντρο 2310 – 499999, Εµπορικο Κεντρο MEDITERRANEAN COSMOS) Αίθ. 1 (ING D.T.S.) Αεροπλάνα 2: Ιπτάµενοι πυροσβέστες – µεταγλ. (17.20, Σάββ. –Κυρ. και Τρ.: 13.40 – 15.30 – 17.20) / Το κορίτσι που εξαφανίστηκε (19.10 – 22.30) Αίθ. 2 (Dolby Digital ΓΕΡΜΑΝΟΣ) Τα τερατοκουτάκια – µεταγλ. (18.50, Σάββ. –Κυρ. και Τρ.: 12.50 – 14.50 – 16.50 – 18.50) / Το κορίτσι που εξαφανίστηκε (20.50 – 00.10) Αίθ. 3 (Dolby Digital – ΓΕΡΜΑΝΟΣ) Τα τερατοκουτάκια – µεταγλ. (17.50, Σάββ. –Κυρ. και Τρ.: 13.50 – 15.50 – 17.50) Ο δικαστής (20.20 – 23.10) Αίθ. 4 (Dolby Digital) Το µαγικό σπίτι – µεταγλ. (18.00, Σάββ. –Κυρ.: και Τρ.: 12.00 – 14.00 – 16.00 – 18.00) / Annabelle (20.00 – 22.10 – 00.20) Αίθ. 5 (Dolby DigitalStereo) Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές – µεταγλ. (17.40, Σάββ. –Κυρ. και Τρ.: 13.40 – 15.40 – 17.40) / Στα καλά καθούµενα (19.40 – 21.40 – 23.40) Αίθ. 6 (Max screen Digital Sound D.T.) Barbie στο µυστικό βασίλειο – µεταγλ. (17.10, Σάββ. –Κυρ. και Τρ.: 13.30 – 15.20 – 17.10) / Τα χελωνονινζάκια (19.00) Ο δικαστής (21.10 – 00.00) Αίθ. 7 (Dolby Digital) Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές – µεταγλ. (18.40, Σάββ. –Κυρ. και Τρ.: 12.40 – 14.40 – 16.40 – 18.40) / Dracula untold (20.40 – 22.50) Αίθ. 8 Το µαγικό σπίτι – µεταγλ. (17.00, Σάββ. –Κυρ. και Τρ.: 13.00 – 15.00 – 17.00) Ενα ταξίδι 30,5 µέτρα µακριά (18.50) / Απληστοι γείτονες (21.20 – 23.20) Αίθ. 9 Comfort Το κορίτσι που εξαφανίστηκε (19.10 – 22.30) Αίθ. 10 Comfort (Digital. Sound) Το κορίτσι που εξαφανίστηκε (20.50 – 00.10).

VILLAGE στο Λιµάνι Ο.Λ.Θ. Αποθήκη 1, Προβλήτα Νο1 (τηλ. 14 848 µε χρέωση) Αίθ. 1 (Dolby Digital Surround) The equalizer (21.30) Αίθ. 2 (Dolby Digital Surround) Τα χελωνονινζάκια (19.00) / Ο δικαστής (21.00 – 23.45) Αίθ. 3 (Dolby Digital Surround) Το µαγικό σπίτι – µεταγλ. (18.30, Σάββ. –Κυρ. και Τρ.: 19.00) /Annabelle (21.00) Το κορίτσι που εξαφανίστηκε (23.00) Αίθ. 4 (Dolby Digital Surround) Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές – µεταγλ. (Σάββ. –Κυρ. και Τρ.: 18.00) / Στα καλά καθούµενα (20.00 – 22.00) / Annabelle (00.00).

ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ (τηλ. 2310-834-996 Βασ.Όλγας 150 Dolby Digital) Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές – µεταγλ. (16.45) / Το µαγικό σπίτι – µεταγλ. (18.15) / Στα καλά καθούµενα (19.45 – 21.20) / 71 (23.00).

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ (τηλ. 2310-261-727 Φιλ. Εταιρίας – Δηµ. Μαργαρίτη. Dolby) Ιστορίες για αγρίους (18.30 – 20.45) Ξενία (23.00).

ΜΟΥΣΕΙΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ-ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (τηλ. 2310 508398 ) Αίθουσα ΤΑΚΗΣ ΚΑΝΕΛΟΠΟΥΛΟΣ: Το σπίτι (Δευτ. ως Τετ. 19.00 – 21.00) / Ταινιοθήκη: Αφιέρωµα 100 χρόνια απο τον 1ο Παγκόσµιο Πόλεµο (Πέµπ. – Κυρ. 18.30 – 21.00).

ΟΛΥΜΠΙΟΝ (τηλ. 2310 378404 Dolby Stereo) Αίθουσα ΟΛΥΜΠΙΟΝ: Το ανθρώπινο κεφάλαιο (19.30 – 21.45) / Το µαγικό σπίτι – µεταγλ. (18.00, Κυριακή εως Τρίτη: 16.30 – 18.00) Αίθουσα ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ: 71 (19.00- 21.00) / Τα τερατοκουτάκια – µεταγλ. (Κυρ. ως Τρ. 17.15) / Τα τερατοκουτάκια – µε υπότιτλους (22.45).

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ (Πληροφορίες: τηλ. 2310-290-290, Κρατήσεις: τηλ. 14560, απο σταθ. 0,49 ευρω & 0,98 ευρω απο κιν., on-line: www.odeon.gr & www.i-ticket.gr . Τσιµισκή 43) Αίθ. 1 (DTS-Dolby) Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές – µεταγλ. (18.10, Σάββ. –Κυρ. και Δευτ. και Τρ.: 16.00 – 18.10) / Η λέσχη της κοµψής αλητείας (20.20 – 22.40) Αίθ. 2 (Dolby Digital) Ενας σκίουρος σούπερ-ήρωας – µεταγλ. (Σάββ. –Κυρ. και Δευτ. και Τρ.: 16.10) / Ενα ταξίδι 30,5 µέτρα µακριά (18.00 – 20.30 – 23.00) Αίθ. 3 (Dolby Digital) Το µαγικό σπίτι (17.00) / Απληστοι γείτονες (19.10 – 21.10 – 23.10) Αίθ. 4 (Dolby) Τα τερατοκουτάκια– µεταγλ. (17.10) /Το κορίτσι που εξαφανίστηκε (19.20 – 22.20) Αίθ. 5 (Dolby Digital JBL 5000 Digital) Τα χελωνονινζάκια (19.00, Σάββ. –Κυρ. και Δευτ. και Τρ.: 16.50 – 19.00) / Annabelle (21.20 – 23.30) Αίθ. 6 (Dolby Digital) Ο φύλακας της µνήµης (18.50) / Dracula untold (21.00 – 23.00) Αίθ. 7 (Dolby Digital) Στα καλά καθούµενα (19.10 – 21.10 – 23.10, Σάββ. –Κυρ. και Δευτ. και Τρ.: 17.10 – 19.10 – 21.10 – 23.10) Αίθ. 8 (Dolby Digital) Πως να εκπαιδεύσετε το δράκο σας 2 – µεταγλ. (Σάββ. –Κυρ. και Δευτ. και Τρ.: 17.30) / Ο δικαστής (19.40 – 22.30).

STER CINEMAS Μακεδονία (Tηλ. κρατήσεων από σταθερό: 801 801 7837 και απο κινητο: 210 8092690, Εµπορικο Κεντρο «Μακεδονία», Πυλαία online buy: www.stercinemas.gr) Αίθ. 1 (Dolby Digital EX D.) Ο µικρός Νικόλας πάει διακοπές – µεταγλ. (16.00 – 18.00, Σάββ. –Κυρ.: 12.00 – 14.00 – 16.00 – 18.00 – 20.00, Δευτ. – Τρ.: 14.00 – 16.00 – 18.00) / Χελωνονινζάκια (20.00) / Στα καλά καθούµενα (22.00) / Annabelle (24.00) Αίθ. 2 (Dolby Digital D.T) Στα καλά καθούµενα (17.00 – 19.00 – 21.00 – 23.00, Σάββ. –Κυρ.: 13.00 – 15.00 – 17.00 – 19.00 – 21.00 – 23.00, Δευτέρα – Τρίτη: 15.00 – 17.00 – 19.00 – 21.00 – 23.00) Αίθ. 3 (Dolby Digital D.T.S.) Τα τερατοκουτάκια – µεταγλ. (17.20 – 19.20, Σάββ. –Κυρ.: 13.20 – 15.20 – 17.20 – 19.20, Δευτ. – Τρ.: 15.20 – 17.20 – 19.20) / Το κορίτσι που εξαφανίστηκε (21.20) Αίθ. 4 (Dolby Digital D.T.) Το κορίτσι που εξαφανίστηκε (16.40 – 19.50 – 22.45) Αίθ. 5 (Dolby Digital D.Τ) Πώς να εκπαιδεύσετε το δράκο σας 2– µεταγλ.(16.10 – 18.10, Σάββ. –Κυρ.:12.10 – 14.10 – 16.10 – 18.10, Δευτ. – Τρ.: 14.10 – 16.10 – 18.10) / Dracula untold (20.10 – 22.10, Παρ. – Σάββ.: 20.10 – 22.10 – 00.10) Αίθ. 6 (Dolby Digital D.T) Κλειστή Αίθ. 7 (Dolby Digital D.T.) Αεροπλάνα 2: Ιπτάµενοι πυροσβέστες – µεταγλ. (16.30 – 18.30 – 20.20, Σάββ. –Κυρ.: 12.30 – 14.30 – 16.30 – 18.30 – 20.20, Δευτ. – Τρ.: 14.30 – 16.30 – 18.30 – 20.20) / The equalizer (22.20) Αίθ. 8 (Dolby Digital D.T.S) Κλειστή Αίθ. 9 Ο δικαστής (16.50 – 19.40 – 22.30) Αίθ. 10 (Dolby Digital D.T.S.) Ο δικαστής (18.20 – 21.10 – 23.50, Σάββ. ως Τρ.: 15.10 – 18.20 – 21.10 – 23.50) Αίθ. 11 (Dolby Digital EX, D.T.S.) Το µαγικό σπίτι – µεταγλ. (17.30, Σάββ. –Κυρ.: 13.30 – 15.30 – 17.30, Δευτ. – Τρ.: 15.30 – 17.30) / Απληστοι γείτονες (19.30 – 21.30 – 23.30).

Comments are closed.

Scroll to top